Mango i konopie indyjskie

Mango i konopie indyjskie

Wysłane przez lekarzy Marihuany w dniu 10/16/2018 r. do Marihuany Medycznej

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Josepha Rosado, MD, M.B.A., Chief Medical Officer

Słyszałeś te plotki? Niektórzy mówią, że jeśli zjesz mango przed użyciem marihuany, doświadczysz więcej jej psychoaktywnych efektów. Jeśli mango sprawia, że jesteś bardziej wrażliwy na marihuanę, zrozumienie stojącej za nią nauki może pomóc nam udoskonalić leczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o związku pomiędzy mango i marihuaną oraz o tym, jak możemy wykorzystać ją do poprawy zdrowia pacjentów.

Czy mango zwiększa korzyści z marihuany?

Nie mamy bezpośrednich dowodów naukowych na to, czy mango może zwiększyć efekt działania marihuany. Jednak badania, jakie posiadamy na temat składników zawartych w mango i marihuanie, sugerują istnienie takiego związku.

Ponieważ marihuana ma w Stanach Zjednoczonych status "Schedule I", DEA zakazuje większości środków na badania nad marihuaną. Społeczność naukowa dysponuje niewielką ilością danych na temat marihuany ze względu na przeszkody, jakie stwarzają te przepisy. Nasze dotychczasowe informacje nie obejmują mango i konopi indyjskich, ale zawierają pewne spostrzeżenia na temat mirceny, związku występującego w obu tych gatunkach.

Dlaczego mango zwiększa działanie leków na marihuanę?

Kiedy składniki zawarte w marihuanie wzmacniają wzajemnie swoje działanie, nazywamy to efektem entourage'owym. Możesz znać ten termin w kontekście uzupełniających się kannabinoidów. Ale efekt entourage'u może wystąpić również w przypadku innych związków marihuany.

Oprócz kannabinoidów, takich jak THC i CBD, marihuana zawiera składniki zwane terpenami. Terpeny występują w wielu roślinach, w tym w aromatycznych ziołach, więc nawet osoby, które nigdy nie używają marihuany, spożywają je. Podobnie jak kannabinoidy, każdy z terpenów ma wyjątkowe zalety zdrowotne.

Zarówno mango, jak i konopie indyjskie mają terpenowy mirken, a badania sugerują, że mirken może wzmacniać psychoaktywne działanie THC. Dowody wskazują, że może on zwiększyć liczbę kannabinoidów, które receptor CB1 może przyjąć w jednym czasie, dając bardziej intensywny efekt. To pozwala THC wziąć efekt szybciej, zbyt.

Myrcene zdaje się przyczyniać do wysokiego poziomu ciała, który wiele osób nazywa "kanapowym". Można znaleźć jego wyższy poziom u szczepów indica niż u szczepów sativy, a szczepy indica mają większe szanse na wywołanie tego haju w organizmie. Konkretnie, stężenie 0,5% lub wyższe myrcene zwiększa ten efekt.

Spożywanie mango przed użyciem leku może zwiększyć jego korzyści z powodu efektu entourage'u, jaki myrcene ma na THC. Informacje, które znamy na temat tych składników, wspierają ideę mango wzmacniającego psychoaktywne działanie marihuany. Jednak, ponieważ nie mamy danych na temat mango, w szczególności, nie znamy zakresu tej interakcji.

Jak łączyć mango i marihuanę dla lepszego leczenia?

Nie mamy rozstrzygających dowodów na zakres oddziaływania mango na marihuanę. Ale, zjedzenie jednego przed podaniem leków nie szkodzi. Więc, dlaczego nie spróbujesz samemu sprawdzić, czy to wzmocni twoje leczenie? Należy pamiętać, że mango pomoże tylko tym pacjentom, którzy szukają dodatkowych korzyści z THC i nie mają nic przeciwko "haju", który powoduje. Jeśli używasz leków o wysokiej zawartości CBD lub tylko CBD, prawdopodobnie nie zauważysz różnicy. Jednak możesz czuć się zwiększoną ulgę, jeśli już doświadczyć korzyści z THC leków.

Musisz trochę zjeść mango przed rozpoczęciem stosowania leku, aby doświadczyć efektu entourage. Większość ludzi zobaczy rezultaty, jeśli zjedzą go 45 minut przed rozpoczęciem przyjmowania leków. Staraj się jeść jak najświeższe mango, zbyt - starsze mango może mieć mniejszą ilość mircenu, ponieważ poziom terpenu obniża się z czasem. Ponadto, świeże mango ma więcej składników odżywczych niż starsze mango. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe korzyści z witamin mango, chcesz uniknąć jak największej degradacji. Możesz również spróbować mrożonego mango, ponieważ zamrażanie owoców blokuje terpeny i substancje odżywcze.

Myrcene jako środek zaradczy

Kiedy zwiększysz swoje spożycie mirceny, będziesz mógł sam cieszyć się korzyściami zdrowotnymi, jakie ona zapewnia. Badania sugerują, że myrcene przynosi ulgę:

  • Przewlekły ból Cukrzyca Infekcje Problemy ze snem Rak Zapalenie Zapalenie mięśni Skurcze mięśni

Oczywiście, nie chodzi nam o to, żebyś zjadł mango i nazwał to dniem, w którym masz jeden z tych warunków. Myrcene głównie zwiększa ulgę w tych stanach w swoich normalnych ilościach. Może ona wymagać wysokiego poziomu mircenu, aby sama mogła leczyć objawy.

Szczepy wysokie w Myrcene

Chcesz spróbować szczepu wysoko w myrcene teraz, gdy wiesz o jego skutkach i korzyściach? Szczepy Indica i hybrydy zdominowane przez Indica mają zazwyczaj najwyższy poziom mircenu. Szczepy znane z wysokiej zawartości mircenu obejmują:

  • White Widow (Hybryda): Łagodzi zmęczenie, depresję i ból Pure Kush (Indica): Pomaga przy bezsenności, mdłościach i problemach z apetytem Himalajskie Gold (Hybryda): Zmniejsza stres, depresję i ból El Nino (Hybrydowy): Zmniejsza ból, bezsenność i problemy z nastrojem Skunka nr 1 (Hybrydowy): Łagodzi skurcze i bóle mięśni

Inne Terpeny w Marihuanie

Myrcene jest tylko jednym z ponad 200 terpenów znalezionych w marihuanie. Jeszcze bardziej korzystne terpeny można znaleźć w marihuanie, na przykład:

  • Limonen: Antykarcynogenny, antydepresyjny, wspomagający trawienie, antygrzybiczny Linalool: Caryophyllene: przeciwzapalny, uspokajający, przeciwpadaczkowy, przeciwpsychotyczny: Przeciwutleniacz, środek przeciwbólowy, przeciwzapalny Alfa-Bisabolol: Antybakteryjny, przeciwzapalny Borneol: Środek łagodzący stres, uspokajający, przeciwbólowy Delta-3 Carene: Przeciwzapalny, stymuluje wzrost kości, zmniejsza odkładanie się płynów Eukaliptol: Zabójczy, pobudzający umysł, antyrakowy Nerolidol: Zwiększa miejscową penetrację skóry, działa przeciwgrzybicznie, środek uspokajający Pinene: Otwiera drogi oddechowe, expectorant

W przeciwieństwie do efektów wzmacniających THC myrcene, wiele terpenów eliminuje efekty uboczne THC. Już w X wieku ludzie, którzy używali marihuany spożywali potrawy bogate w terpeny, aby zmniejszyć zatrucie THC. Nie wiedzieli o tym w tym czasie, ale ich popularne leki na skutki uboczne i "hangoverów marihuany" zawierały terpeny takie jak pinen i limonen. Dzięki dalszym badaniom, możemy mieć w przyszłości marihuanę, która zawiera terpeny łagodzące skutki uboczne THC.

Skonsultuj się z ekspertem medycznym

Jeśli chcesz spróbować marihuany wysoko w myrcene, nie musisz szukać jej sama. Profesjonaliści z branży marihuany medycznej mogą pomóc ci znaleźć leki bogate w terpeny, które chcesz.

Odwiedź dziś lekarza wyszkolonego w dziedzinie marihuany, aby poznać opinię na temat produktów, których należy spróbować. Pracownik przychodni może również pomóc Ci podczas zakupów leków. Znajdź niedaleko siebie dyspozytornię, w której znajdziesz szczepy i produkty, których potrzebujesz.

Autor

Michał Biel

Redakcja lenikonopie.pl